Hogyan élte kolostori életét Szent Margit, milyen csodák köthetők hozzá, és hol találhatóak ma az ereklyéi? Vajon hogyan találták meg V. István halotti koronáját? Miért öltek meg brutálisan egy Árpád-házi herceget a Margit-szigeten, és hol őrzik ma a csontjait? Gyertek el várostörténeti sétánkra, amelynek keretén belül megismerhetitek a Margit-szigeti domonkos apácakolostor, és egykori lakója, Szent Margit hercegnő életének történetét! Fény derül arra is, miért haragudott Margitra az édesapja, IV. Béla király, de megtudhatjátok azt is, kik voltak az „Úr kutyái”, és ki a csillagászok védőszentje! Miközben felkeressük a híres szigeti Ősplatánt és a Szent Mihály-templomot, elmeséljük, honnan ered a Palatinus strand neve, és azt is, hogy kik és miért építették a „Manci”-hidat! Kutyabarát séta!

Találkozó: Margitsziget; 26-os busz Szabadtéri Színpad megálló, Víztorony felőli oldal

Az esemény ingyenes, de regisztrációköteles.

2024.09.22.

várostörténeti séta a Margitszigeten