2021. december 15. – 2022. május 15.

Időszaki kiállítás

A Vármúzeum immár hatodik éve mutatja be a főváros területén előkerült legszebb középkori leleteket, amelyeket régészeink az előző év ásatásain fedeztek fel. A frissen restaurált, még tudományos feldolgozásra váró tárgyak az Árpád-kortól a török hódoltság végéig adnak változatos képet a Budapest területén egykor élt emberek mindennapjairól, amelybe idén különleges betekintést nyerhetünk. Míg tavaly a múzeumi feldolgozó munka került a középpontba, addig idén egy kalandon, három történeten keresztül mi magunk is beléphetünk a középkor világába egy-egy korabeli karakter bőrébe bújva. Játszva barangolhatjuk be a középkori palota kincsekkel teli, ódon pincéit, királyok és főnemesek lábnyomába lépve.

Az új kiállítási koncepció tehát nem lelőhelyenként, vagy időrendi sorrendet követve rendezi egy térbe a tárgyakat, hanem arra készteti a látogatókat, hogy három történet eseményei mentén, három középkori karakter életútját, felemelkedését követve haladjanak állomásról állomásra a középkori királyi palota tereit bebarangolva egy kalandfüzet segítségével. Az így „sokszorosára megnövelt” kiállítótér alkalmat ad a magyar középkor egyik legfontosabb helyszínének megismerésére, valamint egy felfedezőjátékra, melynek során a résztvevők maguk is a kor kiváltságos rétegeinek tagjaivá válhatnak. Az eredményes játékosok természetesen ajándékot is kapnak a felfedezés befejeztével.

Középpontban a középkor 6.0 | Kaland, játék, régészet | Videó