Várostörténeti séta a Normafa környékén

Mit keres egy víztorony a Svábhegyen?

Hallottak már az 1875-ös, hatalmas budai felhőszakadás pusztításairól?

Tudták, hogy a Normafán a 20. század közepén Magyarország egyik legjelentősebb síközpontját hozták létre?
Apropó, Normafa: hogyan kapcsolódik a helyhez egy Vincenzo Bellini-opera?

Erre a kérdésre már Kristofori Ferenc operaénekes adja meg a választ, aki a helyszínen el is énekel egy áriát a darabból!

Jöjjön el velünk a budai hegyekbe, ahol egy könnyed erdei séta keretében megismerhetik a budapestiek kedvelt kirándulóhelyét, ahol annak idején Sisi királyné is többször megfordult.

Kiderül, kik zarándokoltak régen a közeli Anna-réti kápolnához, amelynek viszontagságos történetét is elmeséljük.
De felkeressük a nemrég felszentelt új kápolnát; majd fény derül arra is, mire utalnak az alábbi elnevezések: Hegyi-kopter, Űrbusz, Rep-ülés, Páros-János vagy Zümmögő.

Végül Budapest legmagasabb pontjáról, a János-hegyi Erzsébet-kilátóból gyönyörködhettek a fővárosra nyíló csodás panorámában.

Résztvevők száma: maximum 35 fő
Helyszín: Normafa, János-hegy
Találkozó: Normafa-Gyermekvasút buszmegálló, Gyermekvasút/parkoló felőli oldal
Sétavezető: Benyó Gergely régész, közönségkapcsolati munkatárs

Jegyárak:
Felnőtt: 3800 Ft
Ifjúsági/Diák/Nyugdíjas (26 év alatt, 62 év felett, illetve érvényes diákigazolvánnyal): 1900 Ft
​Online jegyvásárlásnál a kosárba helyezés után lehet a kedvezményt kiválasztani.

Kérjük, folyamatosan kövessék az esemény bejegyzéseit, mert ott adunk tájékoztatást arról, ha a program valamilyen okból változik vagy elmarad!