Megjelent a BTM Kiscelli Múzeum – Fővárosi Képtár új kiadványa.

A Mostan színes tintákról álmodom című múzeumpedagógiai kreatív füzet a BTM Vármúzeumban 2025. február 2-ig látogatható, A főváros képtára – Művek és történetek című időszaki kiállításhoz kapcsolódik.

A két külön korosztálynak (3-14 évesek, 14+ évesek) szóló vázlatfüzet használható játékos kiállításvezetőként és otthoni foglalkoztató füzetként is, önálló vagy családdal közös felfedezés formájában. A kiadvány színek, vonalak, formák, anyagok és művészi technika mentén, elgondolkodtató kérdések segítségével ismertet meg a képzőművészet világával, modern magyar művészek alkotásain keresztül.

Várjuk a fiatalok alkotásait a kreatív füzetben szereplő feladvány kapcsán a vazlatfuzet2024@gmail.com címre.

A kiadvány megvásárolható a BTM Kiscelli Múzeum és a BTM Vármúzeum shopjában.

Ára: 1060 Ft

A vázlatfüzetet szerkesztette: Bauernhuber Enikő, Molnárné Aczél Eszter