Tudtátok, hogy van egy atomreaktor a főváros felett? Hallottatok már a makkosmáriai kegytemplom legendájáról?
Vajon milyen célt szolgáltak a piktortégla-üregek?
Gyertek el erdei-várostörténeti sétánkra, és fedezzétek fel velünk Budapest egy kevésbé ismert városrészét, Budakeszierdőt!
Sétánk során megtudhatjátok, honnan és miért költözött erre a területre a svábhegyi csillagvizsgáló, de fény derül majd arra is, honnan ered a hajdani úttörőtáboráról híres Csillebérc neve. Miután belülről is megcsodáltuk a makkosmáriai kegytemplomot, kiderül, kinek az emlékkövét rejti a Makkosi-rét; végül a látványos Végvári-szikla érintésével térünk vissza kiindulópontunkra.

Helyszín: Budakeszierdő Időtartam: kb. 3 óra (5 km-es táv)
Találkozó: Csillebérc, KFKI buszmegálló
A séta végpontja: Csillebérc, KFKI buszmegálló

Sétavezető: Benyó Gergely
Mobil: 0620 250 91 27
E-mail: benyo.gergely@btm.hu

Néhány fontos információ:
-A séta kutyabarát, de mivel sétánk helyszíne tájvédelmi körzet, így a vonatkozó szabályok szerint kutyát csak pórázon vezetve lehet hozni!
-Ajánlott felszerelés: túrabakancs/túracipő, esőkabát, esernyő, elegendő folyadék.
-Vigyázzunk az erdő tisztaságára, a séta során ne szemeteljünk!
-A séta során csak a sétavezető által kijelölt útvonalon szabad haladni!
-A sétán mindenki a saját felelősségére vesz részt, fizikai állapotát mindenkinek magának kell felmérnie. A séta során esetlegesen bekövetkező balesetekért, személyi sérülésekért, lopásokért, megrongálódott tárgyakért a sétavezető és a Budapesti Történeti Múzeum nem vállal felelősséget; ilyen esemény bekövetkezése esetén, a sétán részt vevő személy kárigénnyel (pl. a séta árának visszatérítése) nem élhet.

– A találkozóhely megközelíthető:
-autóval (a buszmegálló mellett lehet parkolni)
-busszal: a 212B, 221 buszokkal

-Kérjük, amennyiben mégsem tudtok részt venni a programon, szíveskedjetek jelezni a fenti elérhetőségek egyikén.
-Kérjük, folyamatosan kövessétek az esemény Facebook-bejegyzéseit, mert ott adunk tájékoztatást arról, ha a program valamilyen okból változik vagy elmarad!

A program ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A regisztrációt szeptember 25-én nyitjuk meg!

2024.10.06.